Softvérová novinka umožní projektantom a architektom efektívnejšie dizajnovať svoje projekty

Riešenie Guardian BIM objects je ďalšou generáciou digitálneho nástroja, ktorý vedie k novej metodike práce - ideálnej spolupráci všetkých zainteresovaných strán na projekte a to v reálnom čase a na jednom modeli budovy.

Guardian softvér vyvinul spoločne s Kráľovským inštútom britských architektov a reaguje ním na meniace sa potreby trhu. U Guardian BIM objects sú k dispozícii všetky produkty z európskej ponuky Guardianu. Inžinieri, projektanti, architekti či iní BIM profesionáli tak majú k dispozícii pokročilý nástroj, ktorý dokáže výrazne zefektívniť projektovú prípravu, samotnú realizáciu stavby aj správu budovy.

„Spôsob, akým dnes architektonické štúdiá a projektové kancelárie pracujú, sa mení,“ hovorí Volodymyr Shkurenko, European Channel a Segment Marketing Manager zo spoločnosti Guardian. „Zaznamenali sme nárast dopytu, aby čo najviac typov skla bolo súčasťou nástroja BIM. Pre nás je rozhodujúce zostať na špici týchto nových inovačných procesov, aby sme mohli poskytnúť projektovým a konštrukčným tímom tie správne produkty a podporu pre prácu od špecifikácie až po výstavbu,“ dodáva Shkurenko.

Guardian BIM objects umožňuje napríklad prezentovať použitie skla ako základného konštrukčného materiálu, zohľadní rôzne ďalšie parametre zasklenia, či už sa jedná o jednoduché sklo, izolačné dvojsklo či trojsklo, prípadne vrstvené alebo tepelne upravené sklo. Tento súbor nástrojov obsahuje všetky kľúčové produkty Guardianu, určené hlavne pre komerčnú sféru. Patria medzi ne číre sklá float a ich modifikácie s povlakmi SunGuard a ClimaGuard. Zároveň sú k dispozícii dáta, ktoré umožňujú definovať vrstvené sklá alebo ďalšie možnosti úpravy skla ako napríklad tepelné tvrdenie.

BIM umožňuje vzájomnú komunikáciu pomocou otvoreného súborového formátu IFC a Revit, čo sú dva najdôležitejšie typy v tomto odvetví.

Guardian BIM si môžete stiahnuť tu: http://www.eu.en.sunguardglass.com/SpecificationsResources/OnlineTools/BIM/index.htm

O spoločnosti Guardian

Guardian je globálny výrobca plochého skla, hotových výrobkov zo skla, izolácie zo sklených vlákien a ďalších stavebných materiálov pre komerčné a rezidenčné stavby. Vedenie spoločnosti sídli v Auburn Hills v americkom štáte Michigan. Súčasťou spoločnosti je aj SRG Global Inc., ktorá je jedným z najväčších globálnych dodávateľov vysoko kvalitných lakovaných a pochromovaných plastových dielov pre automobilový priemysel. Vďaka vlastnému výskumu v Science & Technology Center udáva Guardian inovačné trendy v technológii nanášania tenkých povlakov z ušľachtilých kovov na sklo magnetronovou metódou a v ďalších vyspelých technológiách. Guardian spolu s dcérskymi spoločnosti a pobočkami zamestnáva 18000 ľudí vo výrobných  podnikoch v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Ázii, Afrike a na Blízkom a Strednom východe. Viac informácií nájdete na http://www.guardian.com.

(tlačová správa)